HTML

Úszóblog

Minden, ami az uszodák világában történik. Nem mindig minden elfogultság nélkül...

    Kövess minket Twitteren!

    Utolsó kommentek

    Megjegyzés

    Nem állok kapcsolatban sem a Magyar Úszó Szövetséggel, se senkivel az úszók közül. Az oldalt csak puszta lelkesedésből készítem. Az itt megjelenő információk csak annyira vehetők hitelesnek, mint bármi más az interneten:)

    Gondolatok egy olimpiáról... 2.

    2008.08.28. 17:36 :: menjus

    5 arany, 7 ezüst, 6 bronz – ezt írtam fel magamnak tippként még az olimpia előtt. Különösebb megfontolás nem állt a számok mögött, csak egy érzés. Hogy kevesebb arany lesz, mint 4 éve, arra számítottam. Ami inkább meglepő volt, hogy az elsőre olyan sokat kellett várni. Persze, mindig az olimpia vége szokott erősebb lenni, de azért nem ehhez vagyunk hozzászokva. El lehet gondolkodni, hogy mi a gyengébb szereplés oka, de azt gondolom sokan érzik, elsősorban nem a sportolókban kell keresni a hibát.

    Persze a gyengébb szereplés is megítélés kérdése. A világ hihetetlenül felgyorsult, összesűrűsödött az élmezőny (gondoljunk csak az uszodában látottakra). Azokban a sportágakban, ahol favoritnak számítottunk korábban, most a pontszerző helyekért is meg kell küzdeni. És nagyon meg kell becsülni őket!

    Mindezek tükrében, azt mondom, hogy az úszócsapatunk, több mint kiválóan teljesített. Reálisan nézve az esélyeket, nem várhattunk aranyat, persze ott motoszkált mindenkiben a kisördög, hogy hátha… Hátha Cseh Laci lesz az, aki megfogja Phelpset… Nem sikerült neki, ahogy senki másnak sem. Legyőzött viszont mindenki mást (köztük például a másik amerikai vegyesúszót, Ryan Lochtet), három ezüstérmet gyűjtött és mindegyikhez egy Európa-rekordot is hozzátett. És mindez a világ legeredményesebb olimpikonja mögött… Felér három arannyal is.

    Végleg letette névjegyét a legnagyobbak között Kis Gergő is, aki nemcsak a 400 vegyesen, hanem a 4x200m-es gyorsváltóval is remekelt (első emberként országos csúcsot úszott). Az ajkaiak fantasztikus tehetsége megmutatta nekünk, hogy nemcsak budapesti klubban úszva lehet nagy eredményeket elérni (még akkor is, ha néha igencsak megnehezítik a dolgát).

    Na és akkor végre valahára újra az élmezőnyben köszönthettük Gyurta Danit, aki egy Európa-rekorddal tette emlékezetessé a pekingi szereplését. Persze felmerülhet a kérdés, hogy mi lett volna, ha nem az előfutamban ússza, hanem a döntőben… Erre pedig csak annyit tudok mondani, hogy hülye amerikaiak és a felborított műsorrend. Persze nekünk is kényelmesebb lett volna, egy jó ebéd után leülni és végigszurkolni a döntőket, mint hajnali fél négykor kelni, hogy négyre már valahogyan ki is lássunk a fejünkből. Ugyanakkora a felborult alvási szokások szerintem hozzátartoznak az olimpia-érzéshez.

    De ha Amerika élőben akarja látni Phelpset, akkor élőben fogja látni, neki pedig egyáltalán nem okozott fennakadást, hogy most délelőtt szórta a világcsúcsokat. Én személy szerint gyakran változtatgattam, hogy most akkor szurkolok-e a nyolc aranynak, vagy sem (általában attól függött, hogy ki ellen úszott). Végül örültem neki, hogy sikerült, mert ez egy nagyon nagy teljesítmény, amit kétségtelenül jó volt látni és most majd talán ő is „megnyugszik” kicsit. Ennek jeleként például többet nem indul 400 m vegyesen, és mi azt hiszem, ennek csak örülni tudunk.

    Kicsit féltem tőle, hogy megint nyomasztó Amerika-dominancia lett, de szerencsére ez nem jött be. Bár 31 érmükkel így is kimagaslottak a mezőnyből, azért nagyon színes olimpiánk volt. Sok meglepetéssel, fiatal bajnokokkal, nagy nyertesekkel és persze vesztesekkel egyaránt.

    Ha már szóba jöttek a fiatalok, akkor hozzátenném, hogy nagyon hiányoztak az „öregek” is. Még mindig nem tudom megszokni, hogy Ian Thorpe-ot csak a lelátón lehet látni, és rossz belegondolni, hogy ez volt Hoogenband utolsó szereplése is. Most pedig rettegve figyelem a híreket, hogy kik azok, akik szintén a visszavonuláson gondolkodnak.

    Jó volt ez 16 nap, még akkor is, ha nem minden az elképzeléseink szerint alakult. London majd más lesz. Jobb. Csak az a baj, hogy megint négy évet várhatunk rá…

    menjus

    Szólj hozzá!

    Címkék: vélemény peking2008

    Amerika eredményes szereplése I.

    2008.08.27. 12:07 :: rathia

    Az olimpia előtt a magyar csapaton kívül az amerikaival és az ausztrállal foglakoztunk még egy-egy bejegyzésben. Nézzük most az Amerikai Egyesült Államok szereplését a 2009-es pekingi játékokon.

    Azt hiszem, azzal kezdeném, hogy rég elmúlt már az az idő, amikor a két rivális, Amerika és Ausztrália vérre menő csatákat vívott a medencében. Hét-nyolc évvel ezelőtt, még rengeteg ilyen izgalmas versenyt láthattunk, csak néhány kivétellel állt például európai a dobogón. Kijelenthető, hogy most már nagyon színes az élmezőny, (még akkor is, ha például Zimbabwe csillaga: Kirsty Coventry csak ritkán látogat el hazájába, mert valójában ő is Amerika neveltje), egyre több és több ország képviselői jutnak be a legjobb nyolc közé és egyre többen állnak közülük dobogóra. Természetesen az Egyesült Államok úszói közül a legtöbb bejutott a döntőbe, és ha már ott voltak, jó pár érmet is bezsebeltek.

    12 aranyérem, 9 ezüstérem és 10 bronzérem a végeredmény, ebből 10 darab világcsúcs.

    Az most már mindenki számára köztudott, hogy a 12 aranyéremből nyolcat Michael Phelps a 23 éves baltimorei csoda vitt haza, a tízből pedig négy egyéni világcsúcs fűzhető a nevéhez, továbbá három váltós győzelem világcsúcsában is aktív szerepet vállalt. Michael Phelps napjaink legsikeresebb olimpikonja lett ezzel a pekingi 17 rajtköves szereplésével.

    A második helyen, eredményesség szempontjából Ryan Lochte végzett, egy egyéni aranyéremmel, és világcsúccsal 200 méteres hátúszásban, két harmadik hellyel, valamint egy váltóban szerzett aranyéremmel, mely a legfölényesebb győzelmet hozta az amerikai csapat számára, 4X200 méteres gyorsváltóban. Természetesen a világcsúcs itt sem maradhatott el.

    Aranyérmet a férfiak közül még egyéniben Aaron Peirsol-nak sikerült szereznie 100 méter háton, természetesen világcsúccsal, váltóban pedig aranyérmes lett még: Brendan Hansen, Jason Lezak, Matt Greevers, Mark Glangoff, Ian Crocker, Garett Weber-Gale, Erik Vendt, Ricky Berens, Klete Keller, Peter Vanderkaay, David Walters, Cullen Jones, Ben Wildman-Tobriner, és Nathan Adrien. (Természetesen ez a sok név a cseréknek köszönhető, hiszen az USA megteheti, hogy szinte mind a négy emberét lecseréli a döntőre, az aranyérem azonban így is mindenkinek jár).

    A hölgyeknél a már említett hat érmes próbálkozást Natalie Coughlin próbálta véghez vinni, valamint a fiatal Katie Hoff csatlakozott mellé, hiszen ugyancsak hat számban állt rajtkőre ez alatt az egy hét alatt. Egyikkőjüknek sem jött össze azonban a rekord, de Coughlin így is a legeredményesebb amerikai női úszó lett, hiszen aranyérmet nyert száz méteres női hátúszásban, ezüstérmet két váltóval, a 4X100 méteres női gyorsváltóval, és a 4X100 méteres női vegyesváltóval, bronzérmet pedig ugyancsak egyéniben, a 200 méteres női vegyes illetve a 100 méteres női gyorsúszásban szerzett.

    Hoff-nak nem úgy sikerült az olimpia, ahogyan azt korábban eltervezhette, még akkor sem, ha ő sosem hangoztatta a hat aranyérem iránti vágyát. Kezdett egy bronzéremmel, a 400 méteres női vegyesúszásban, majd egy balszerencsés benyúlás miatt csak ezüstérmes lett 400 méteres női gyorsúszásban. Innentől megindult a lejtőn lefelé, 200 méter gyorson és vegyesen csak a negyedik, 800 méter női gyorson pedig döntőbe sem jutott, a tizenegyedik helyen zárt. Egy bronzérem, váltóban azért neki is jutott, a 4X200 méteres gyorsváltóban.

    A hölgyeknek tehát váltóban nem sikerült aranyérmet szerezniük, annak ellenére, hogy például a 41 éves Dara Torres ezért mindent megtett. Torres is történelmet írt, hiszen három ezüstérmet vihetett haza (valószínűleg most már tényleg) élete utolsó olimpiájáról.

    A legrosszabb amerikai helyezést, az egykori olimpiai bajnok, Amanda Beard érte el a 200 méteres mellúszásban, ahol 18. lett, az érem azonban így is Amerikához került, a fiatal Rebecca Soni győzni tudott ebben a számban, százon pedig ezüstérmes lett.

     

    Név

    Szám

    Idő

    Helyezés

    Rekord

    Michael Phelps

     

    4X200 m férfi vegyes

    200 m férfi gyors

    200m férfi pillangó

    200 m férfi vegyes

     

    100 m férfi pillangó

    4:03.84

     

     

    1:42.96

     

     

    1:52.03

     

     

    1:54.23

     

    50:58

    1.

     

     

    1.

     

     

    1.

     

     

    1.

     

    1.

    WR

     

     

    WR

     

     

    WR

     

     

    WR

     

    OR.

    Ryan Lochte

     

    4X 200 m férfi vegyes

    200 m férfi hát

    200 m férfi vegyes

    4:08.09

     

    1:53.94 

     

    1:56.53

    3.  

     

    1. 

     

    3.

     

     

    WR

    Christine Magnuson

     

    100 m női pillangó

    57:10

    2.

     

    Elaine Breeden

     

    100 m női pillangó

    200 m női pillangó

    58:55

    2:07.57

     

    10. 

    7.

     

    Larsen Jensen

     

    400 m férfi gyors

    1500 m férfi gyors

    3:42.78  

    14:48.16

    3.

    5.

    AR

    Peter Vanderkaay

    400 m férfi gyors

    200 m férfi gyors

    1500 m férfi gyors

    3:43.11 

    1:45.14

    14:52.11

    5  

    3.

    11.

     

     

    Elizabeth Beisel

    400 m női vegyes

    200 m női hát

    4:34.24

    2:08.23

     4.  

    4.

     

    Katie Hoff

    400 m női vegyes

    400 m női gyors

    200 m női gyors

    200 m női vegyes

     

    800 m női gyors

    4:31.71  

     

    4:03.29

     

    1:55.78

     

    2:10.68

     

    8:27.78

     3.  

     

    2.

     

    4. 

     

    4.

     

     11.

     

    Szólj hozzá!

    Címkék: amerika eredmények peking2008

    Amerika eredményes szereplése II.

    2008.08.27. 12:03 :: rathia

    Az Amerikai Egyesült Államok eredményei (folyt.):

     

    Mark Glangoff

     

    100 m férfi mell

    1:00.24

    8.

     

    Brendan Hansen

    100 m férfi mell

    59:57

    4.

     

    Margaret Hoelzer

    100 m női hát

    200 m női hát

    59:34 

    2:06.23

    3.

    2.

     

    Natalie Coughlin

    100 m női hát

    200 m női vegyes 

    100 m női gyors

    58:96

    2:10.34

    53:39

    1. 

    3.

    3.

    AR

     

    AR

    Rebecca Soni

    100 m női mell

    200 m női mell

    1:06.73

    2:20.22

    2. 

    1.

     

    WR

    Megan Jendrick

    100 m női mell

    1:07.62

    5.

     

    Matt Grevers

    100 m férfi hát

    53:11

    2.

     

    Aaron Peirsol

    100m férfi hát

    200 m férfi hát

    52:54 

    1:54.33

    1. 

    2.

    WR

    Katie Ziegler

    400 m női gyors

    800 m női gyors

    4:09.59

    8:26.98

    13.

    9.

     

    Alison Schmitt

    200 m női gyors

    1:58.01

    9.

     

    Gil Stovall

    200 m férfi pillangó

    1:55.36

    9.

     

    Jason Lezak

    100 m férfi gyors

    47:67

    3.

     

    Garett Weber-Gale

    100 m férfi gyors

    50 m férfi gyors

    48:12

    22:08

    10.

    13.

     

    Kathleen Hersey

    200 m női pillangó

    2:08.23

    8.

     

    Scott Spann

    200 m férfi mell

    2:09.76

    6.

     

    Eric Shanteau

    200 m férfi mell

    2:10.10

    10.

     

    Lacey Nymeyer

    100 m női gyors

    54:74

    11.

     

    Amanda Beard

    200 m női mell

    2:27.70

    18.

     

    Ben Wildman-Tobriner

    50 m férfi gyors

    21:64

    5.

     

    Ian Crocker

    100 m férfi pillangó

    51:13

    4.

     

    Dara Torres

    50 m női gyors

    24:07

    2.

    AR

    Kara-Lynn Joyce

    50 m női gyors

    24:63

    6.

     

     

    Az amerikai váltók eredményei:

    4X 100 méteres női gyorsváltó: 3:37.53 Q                   3:34.33 AR       //2.

    Kara-Lynn Joyce                                                          Natalie Coughlin
    Julia Smit                                                                     Lacey Nymeyer

    Emily Silver                                                                  Kara-Lynn Joyce
    Lacey Nymeyer                                                            Dara Torres      

     

     

    4X100 méteres férfi gyorsváltó: 3:12.23 WR Q            3:08.24 WR      //1.

    Nathan  Adrien                                                            Michael Phelps

    Cullen Jones                                                                Garett Weber-Gale
    Ben Wildman-Tobriener                                                 Cullen Jones 

    Matt Grevers                                                                Jason Lezak

     

    4X200 méteres férfi gyorsváltó: 7:04.66 Q                   6:58.56  WR     //1.

    David Walters                                                              Michael Phelps

    Ricky Brenens                                                             Ryan Lochte    
    Erik Vendt                                                                   Ricky Berens
    Klete Keller                                                                  Peter Vanderkaay

     

    4X200 méteres női gyorsváltó: 7:52.43 Q                    7:46.33  AR      //3.

    Caroline Bruckle                                                           Allison Schmitt

    Christine Marshall                                                        Natalie Coughlin

    Kim Vanderberg                                                          Caroline Bruckle

    Julia Smit                                                                    Katie Hoff

     

    4X100 méteres női vegyesváltó: 3:59.15 Q                 3:53.30            //2.

    Margaret Hoelzer                                                          Natalie Coughlin

    Megan Jendrick                                                            Rebecca Soni

    Elaine Breeden                                                            Christine Magnuson

    Kara-Lynn Joyce                                                          Dara Torres


    4X100 méteres férfi vegyesváltó:  3:32.75 Q              3:29.34  WR     //1.

    Matt Greevers                                                              Aaron Peirsol

    Mark Glangoff                                                              Brendan Hansen

    Ian Crocker                                                                  Michael Phelps

    Garett Weber-Gale                                                       Jason Lezak

     

     

     

     

     

    Szólj hozzá!

    Címkék: amerika eredmények peking2008

    Az olimpia legjei

    2008.08.26. 14:17 :: menjus

    Legeredményesebb: Michael Phelps

    8 arany, 7 világcsúcs, minden idők legeredményesebb olimpikonja.

    Így lehet röviden jellemezni Michael Phelpset, aki nemcsak az úszószámok, hanem talán az egész olimpia legnagyobb csillaga volt. 8 aranyért jött, ezúttal mind a nyolcat haza is viszi. A csapata, Amerika, majdnem az egész világ, sőt még az égiek is vele voltak a nagy küldetés teljesítésében.

    Legnagyobb vesztes: Laure Manadou
    A pekingi citromdíj egyértelmű nyertese a franciák (egykori?) világsztárja. Manadou egy igen pocsék – edzőváltásokkal és botrányokkal teli – évet koronázott meg egy szánalmas olimpiai szerepléssel. 400 m gyorson címvédőként csak a 8. helyen jutott a döntőbe és ott messze utolsó helyen végzett. 100 háton csak a 7. lett, 200 háton és 800 gyorson pedig a döntőbe sem tudta beverekedni magát, és szereplését látva 4x200m-es gyorsváltóban sem kapott helyett. Az érthetően rendkívül csalódott Manadou még a miértekre keresi a válaszokat, és igen hosszú szünetet tervez. Hogy pár hónap vagy egy év múlva, netán soha sem tér már vissza a medencébe, egyelőre ő sem tudja.
    Akadnak még persze bőven olyanok, akik elmaradtak a várakozástól: Eamon Sullivan kétszeres világcsúcstartóként az 50 és 100 m gyors döntőjében is alulmaradt. Katie Hoff hat aranyért jött Pekingbe, nullával tér haza, persze egy ezüst és két bronzéreme így sem elhanyagolható teljesítmény.

     

    Legjobb csapatember: Jason Lezak
    Az, hogy Michael Phelps a hőn áhított nyolc arannyal térhet haza a játékokról, sokban köszönhető csapattársainak is, hiszen hármat váltóban szerzett. Közülük is kiemelkedik Jason Lezak, aki minden idők egyik leglátványosabb befutóját produkálva, szinte vert helyzetből mentette meg az amerikai váltót. A 4x100m-es gyorsváltó utolsó embereként, jó fél testhossz hátránnyal ugrott a vízbe a francia Alain Bernard, a 100 gyors későbbi olimpiai bajnoka mögött. Az utolsó fordulónál már elúszottnak tűnt az amerikai aranyesély és a nyolc aranyas álom, de Lezak elképesztő hajrával megelőzte a verhetetlenek hitt franciát. 7 század… Ennyivel nyúlta le a franciák elől az aranyat. Lezak egyébként a vegyesváltónak is kulcsembere volt, egyéniben pedig 100 m gyorson 3. helyen végzett.


    Legnagyobb meglepetés: Cesar Cielo Filho
    A 100 m gyors után mindenki Alain Bernard és Eamon Sullivan újabb összecsapására számított a legrövidebb távon is. A százon harmadik helyen végző brazil Filho azonban mindkettőjüket, sőt az egész mezőnyt megtréfálta és elorozta az aranyat. A brazil fiú könnyekig meghatódva vette át hazája első úszóaranyát.

    Legnagyobb magyar meglepetés: 4x200 m női gyorsváltó

    Az, hogy a női gyorsváltó kivívta az olimpiai indulás jogát, már önmagában is dícséretes teljesítmény. Amit pedig ott műveltek a lányok, az aztán tényleg szenzációszámba ment.

    Hatalmas országos csúcsot úszva, kivívták a döntőbeli szereplést, ahol pontszerző helyre úszták be a csapatot. A Mutina Ági, Verrasztó Evelyn, Dara Eszter, Jakabos Zsuzsannna összeállítású váltónak egyéni nem sok babér termet, egyikőjüknek sem sikerült a fináléba verekedni magát, de ez a szereplés bőven kárpótolta őket.

     

    Legszorosabb befutó: 100 m pillangó
    Bár nem ez volt az egyetlen egyszázados győzelem (Britta Steffen 50 m gyorson ugyanilyen kis különbséggel nyert, de ennyin múlott Cseh Laci ezüstérme is 200 m vegyesen), ennek volt a legnagyobb tétje és a legnagyobb visszhangja is. Ettől függött ugyanis Michael Phelps hetedik aranyának sorsa. A világ – sőt Phelps is – pár másodpercig azt hitte, itt az álom vége, és Cavic csapott előbb a célba, de úgy tűnik a szerencse is az amerikai fiú mellé állt. A szoros végeredménybe persze nem mindenki tudott belenyugodni, a szerbek óvást nyújtottak be, ám az újabb vizsgálatok sem hoztak új eredményt: Michael Phelps ért előbb a falhoz.

     

    Legfölényesebb győzelem: Egyesült Államok 4x200 m férfi gyorsváltó

    A Michael Phelps, Ryan Lochte, Ricky Berens, Peter Vanderkaay összeállítású amerikai csapatnak csak a világrekord volt ellenfele az uszodában. Sőt, az se túlzottan. Fantasztikus 7 percen belüli idővel értek célba, több mint 5 másodpercet verve mindenkire.

     

    Legnagyobb rekordeső: Férfi 100 m gyors
    Már az olimpiát megelőzően is komoly rekordhullás előzte meg a számot, hiszen Alain Bernard Eidhovenben úszott fantasztikus rekordja után pár nappal Eamon Sullivan rákontrázott. Az ausztrál érkezhetett világcsúcstartóként Pekingbe, ahol először a 4x100m-es gyorsváltó első embereként tovább javította a rekordot. A 100 gyors középdöntőjében Bernard újabb világrekorddal válaszolt kihívójának, de csak pár percig örülhetett a rekordnak, az ausztrál a következő középdöntőben rögtön visszavette azt. Mégis a francia nevethetett a legvégén – bár a világrekord az ausztrálé maradt, az olimpiai bajnoki címet Bernard szerezte meg.

    +1:
    Legszélesebb mosoly: Lisbeth Trickett

     

     

    Valahogy így kell örülni, egy olimpiai aranynak:)

     

     

     

    Szólj hozzá!

    Címkék: értékelés peking2008 michaelphelps

    Gondolatok egy olimpiáról...

    2008.08.25. 14:36 :: rathia

    A 2008-as pekingi olimpiát már csak azért is vártam oly nagyon, mert valahol úgy érzem, talán ez volt az utolsó olyan olimpia, amit teljes értékűen végig tudtam nézni. Négy év múlva már közbeszól valószínűleg a munka meg miegymás, így most mindent látni szerettem volna, amit Kína elém tár.

    Már a megnyitó ünnepségen le voltam nyűgözve, kirázott a hideg a show-tól, és hatalmas izgalommal vártam a másnap délelőttöt, hogy elkezdődjön az úszás hete…

    Izgalmakban biztosan nem volt hiány egyik napon sem. Elsősorban persze Cseh László fantasztikus szereplése az, amit kiemelnék. Végre újra van egy olyan úszónk itthon, aki megérett már az olimpiai címre, reményeim szerint négy év múlva meg is szerzi azt a bizonyos aranyérmet Londonban, hiszen akkor már a földönkívüli Michael Phelps csak időeredmény formájában áll majd rajtkőre… de ez még odébb van, most örülnünk kell ennek a három csodás ezüstéremnek, ami persze a mi szemszögünkből szinte már arannyá vált, amint Laci nyakába akasztották.

    Nagyon büszke vagyok kis városom, Ajka szülöttjére; Kiss Gergőre. Ez a fiú olyat tett megint csak, amire nem számítottam, hatodik helyen végzett az első nap a 4X200-as vegyesváltóban, de a többi gyors számában is kiválóan helytállt. Kicsit én sajnáltam, hogy annyira távoli időpontban rendeződött meg az 1500 m gyors, talán ha nincs akkora szünet az úszásai között, még előrébb végezhetett volna egy egyéni rekorddal,  de ami biztos, nagyon büszke vagyok, és mindenki büszke lehet a pontszerző helyére. Gergő a következő olimpiára szerintem nagyon közel kerülhet vetélytársaihoz, nagyon sokat fejlődhet a gyorsúszásban, a kérdés már csak annyi, melyikre helyezik majd edzőjével a nagyobb hangsúlyt. Az biztos, hogy az országos bajnokságok itthon nem kis izgalmakat hoznak majd végre nálunk is.

    Nem maradhat ki a női kétszázas gyorsváltónk sem a felsorolásból, hiszen az a szereplés is bravúros volt. Milyen nagy öröm volt a lányokat a legjobb nyolc között látni, és az hogy hatodik helyen értek célba, a világ hatodik legjobb női gyorsváltója jelenleg Magyarország, az több mint dicséretes.

    Akárcsak a többi magyar országos és egyéni csúcs, ott volt például Takács Krisztián kilencedik helye 50 méter gyorson, vagy Gyurta Dániel feltámadása, és a 2 perc 08: 68-as olimpiai rekordja az előfutamban. Lehet, hogy nem lett mindenből érem, és biztosan csalódás is van a teljesítmények között, de úgy érzem ilyen magyar olimpiai szereplés mellett az, ami az uszodában történt ezalatt az egy hét alatt, egyáltalán nem sorolható a csalódások közé.

    Lenne egyéb dolog, ami kritizálható a magyar olimpiai csapat szereplésében, de nem az én tisztem ezeket felsorolni, én inkább csak azt mondom, tényleg ki lehet menni, utánuk lehet csinálni, az hogy három aranyérmünk van vagy egy, nem is igazán számít. Persze egy két fájdalmas pont azért van, mert azért mi mégiscsak azért vagyunk, hogy első helyre szurkoljuk ezeket a fiatalokat, én mégis azt mondom kevés öröm is nagy öröm!

    Ha már kritizálni kell, akkor én a pekingi szervezőket tenném ki ennek, hiszen amivel egyáltalán nem voltam megelégedve az az időpontok cseréje volt az úszó versenyek tekintetében. Akárki akármit mond, volt, akit megzavart a délelőtti döntő és a délutáni előfutam sorrendje, sokaknak okozott ez problémát.. Főként az első napokban érzékelhettük ezt, utána már mintha mindenki belerázódott volna, főleg azok akik naponta vízbe szálltak. Kit lehetne itt kiemelni, ha nem mást, mint Michael Phelps-et. Összeszámolni is borzasztó, hányszor állt rajtkőre (!tizenhétszer!), hiszen csak látni és hallani az eredményeket hihetetlen volt. Emberfelettit művelt az amerikai fiú, és mindössze csak huszonhárom évesen. Nem véletlen, hogy egy világ koncentrált erre a nyolc érmes kísérletre, hogy mi is több bejegyzésünkben foglalkoztunk vele.

    A csoda sikerült. Hol kizárólag csak magának köszönhette, hol a váltó partnereinek, hol az égieknek, amiért két milliméterrel hosszabb az ujja, de kétséget kizáróan vitathatatlan ez a remek szereplés. Phelps bebizonyította, hogy ő az úszás királya, neki többet ezt nem kell megismételnie, mindenki tudja, hogy ő a legjobb. Választ adott a kétkedőknek, amit eltervezett azt bevégezte… emberfelettit, fantasztikusat, amit sokáig nem felejtünk el. A végén a legutolsó váltós szereplésénél, már azt kívántam, hogy ne is veszítse el a nyolcadikat, igenis legyen meg neki… noha előtte több számban bevallom sokadmagammal ellendrukkere voltam a rekorddöntési kísérletnek.

    Remek egy hét volt, a hajnali kezdés ellenére is megérte felébredni és szurkolni.

    Remek volt azonban összességében ez a tizenhat nap, a záróünnepségen elszorult szívvel néztem, ahogy kialszik a láng.

    Végül azért, ha nehezen csak sikerült magyar aranyérmet szereznünk, köszönjük meg ezt Vajda Attilának, Kovács Katalinnak és Janics Natasának, valamint a történelmet író, szívemnek a legkedvesebb csapatnak, a Férfi Vízilabda Válogatottnak, akik Sydney és Athén után, harmadszor, Pekingben is megvédték olimpiai címüket. A Kemény-legények újra hatalmas örömöt okoztak kis hazánknak. Ők tizenhárman világ legjobb pólósai.

    Lett hát kilenc aranyérem… a kérdés csak az, hogy honnan nézzük...

    rathia

    Szólj hozzá!

    Címkék: vélemény peking2008

    süti beállítások módosítása