HTML

Úszóblog

Minden, ami az uszodák világában történik. Nem mindig minden elfogultság nélkül...

    Kövess minket Twitteren!

    Utolsó kommentek

    Megjegyzés

    Nem állok kapcsolatban sem a Magyar Úszó Szövetséggel, se senkivel az úszók közül. Az oldalt csak puszta lelkesedésből készítem. Az itt megjelenő információk csak annyira vehetők hitelesnek, mint bármi más az interneten:)

    Remekelnek az úszók az ifjúsági olimpián

    2010.08.20. 19:48 :: menjus

    Pénteken háromból három versenyszám aranyát hódították el a magyarok. 200 m háton Bernek Péter lett a bajnok, de Zámbó Balázs is felállhatott a dobogó legalsó fokára. 200 m pillangón Biczó Bence nyakába került az arany, míg Kapás Boglárka 400 m gyorson diadalmaskodott hatalmas fölénnyel. Boglárkának ez már a második aranyérme Szingapurból, ráadásul 200 m gyorsról egy ezüstérme is van.

    Szólj hozzá!

    Címkék: ifi 2010 kapasboglarka

    Pan Pacifics - 1. nap

    2010.08.19. 14:40 :: menjus

    Itthon véget ért Európa legjobbjainak összecsapása, a világsztárok elhagyták Budapestet, miközben a kaliforniabeli Irvineban már összegyűlt a nem európai úszóvilág krémje a Pan Pacific bajnokságra.

    A viadal egyik legnagyobb sztárja, a válogatón remeklő Ryan Lochte lehet: nagy kérdés, hogy mire megy az önmagához képest gyengébb formában levő Phelpshez képest, sikerül-e újra legyőznie például 200 m vegyesen. Az első napon még elmaradt a két amerikai összecsapása, mivel Phelps visszalépett a 200 gyorstól, amit viszont Lochte a világ idei legjobb idejével nyert meg (1:45.30, emlékeztetőül: Paul Biedermann győztes ideje az EB-ről 1:46.06).

    Phelps kizárólag a 200 m pillangóra koncentrált az első napon, amit utcahosszal meg is nyert. Érdekesség, hogy Phelps újra elindul 400 m vegyesen is, holott az olimpia után úgy döntött, végleg lemond erről a számról. Most mégis kipróbálja magát, mivel "nincs veszítenivalója", igaz rémálmok gyötrik miatt: álmában nem tudja leúszni a mell résztávot. A 400 vegyesre a második napon kerül sor, a kihagyás miatt Phelpsről nehéz megmondani, mire lesz képes. A szám legnagyobb esélyese Ryan Lochte.

    Lochte egyébként a 100 m-es hátúszás előfutamaiban is indult és a honfitárs David Plummer mögött a második helyen végzett. Ezzel kiszorították a döntőből Aaron Peirsolt, aki ugyan a negyedik helyen zárt összesítésben, de harmadik amerikaiként csak a B döntőbe kvalifikálhatta magát. Lochte végül visszalépett, így Peirsol előtt megüresedett a pálya és 53.31-es bajnoki csúccsal meg is nyerte az A döntőt. Megint csak összehasonlításképpen: Camille Lacourt győztes és egyben Európa-csúcsot jelentő ideje 52.11. (Érdekes összesítés az EB és Pan Pacs eredményeiről itt található.)

    Az 50 m pillangót a brazil Cesar Cielo nyerte, az ugyancsak brazil Nicholas Santos előtt. Ráadásként a B döntőt is egy brazil, Silva Glauber nyerte. 1500 m gyorson kanadai győzelem született Ryan Cochrane révén.

    Hölgyeknél 200 m gyorson Allison Schmitt délelőtt és délután is bajnoki csúccsal végzett az élen. 200 m pillangón az ausztrál Jessica Schipper nyert 2:06.90-es idővel. Hosszú Katinka ezen a távon pár napja 2:06.71-es idővel szerzett Európa-bajnoki címet.

    50 m pillangón ausztrál kettősgyőzelem született az A döntőben Guehrer és Seebohm révén. Érdekesség, hogy a B döntőt nyerő, szintén ausztrál Kukla századra azonos időt úszott Guehrerrel (25.99 - új bajnoki csúcs).

    Emily Seebohm nyerte a női 100 m-es hátúszás döntőjét a japán Terakawa előtt. Az olimpiai bajnok Natalie Coughlin harmadik lett. Végül 800 m gyorson Kate Ziegler zsebelte be az aranyat.

    Szólj hozzá!

    Címkék: amerika nagyvilág ausztrália 2010 michaelphelps ryanlochte cesarcielo

    Az összes érmes szereplés

    2010.08.18. 18:17 :: menjus

    A legszebb pillanataink újra, azaz a magyar érmek!

    Hatalmas köszönet a feltöltőnek!

    Férfi 400 m gyors
    Bronz: Kis Gergő

    Női 400 m vegyes
    Ezüst: Hosszú Katinka
    Bronz: Jakabos Zsuzsanna

    Férfi 200 m vegyes
    Arany: Cseh László

    Női 200 m vegyes
    Arany: Hosszú Katinka
    Ezüst: Verrasztó Evelyn

    Férfi 200 m mell
    Arany: Gyurta Dániel

    Női 4x200 m gyorsváltó
    Arany: Magyarország (Mutina Ágnes, Dara Eszter, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn)

    Női 200 m gyors
    Bronz: Mutina Ágnes

    Női 200 m pillangó
    Arany: Hosszú Katinka
    Ezüst: Jakabos Zsuzsanna

    Férfi 400 m vegyes
    Arany: Cseh László
    Ezüst: Verrasztó Dávid

     

    Szólj hozzá!

    Címkék: video eb 2010 kisgergő verrasztóevelyn mutinaágnes daraeszter csehlászló hosszukatinka budapest2010 gyurtadániel jakaboszsuzsanna verrasztódávid

    Kapás Boglárka ifjúsági olimpiai bajnok

    2010.08.17. 11:38 :: menjus

    Kapás Boglárka 200 m pillangón győzni tudott és ifjúsági olimpiai bajnoki címet szerzett. Már a döntőbe is a legjobb idővel került be, ahol aztán nagy egyéni csúccsal és hatalmas fölénnyel győzött. Összehasonlításképpen: 2:08.72-es ideje a budapesti EB döntőjében egy 5. helyet jelentett volna.

    Szólj hozzá!

    Címkék: 2010 kapasboglarka

    Hat aranyéremmel zárult ez a fantasztikus hét

    2010.08.16. 19:30 :: menjus

    A margitszigeti EB 7. napja

    A margitszigeti EB utolsó napjára teljesen megteltek a lelátók. Helyesebben mondva minden jegy elkelt, de mellettem például akadt pár üresen maradt szék. Ez persze nem változtat a lényegen, a zárónapra gyakorlatilag mindenki kíváncsi volt. Nem véletlenül, hiszen ezen a napon kerül megrendezésre az egyik legerősebb számunk, a 400 m-es férfi vegyesúszás.

    És hogy mennyire a magyaroké ez a szám, jól bizonyítja, hogy már az előfutamok során három magyar végzett az élen. Sajnos a történethez hozzátartozik az is, hogy a döntőbe csak a két legjobb kerülhetett be, így Kis Gergő 3 századdal lemaradva Verrasztó Dávidtól kiszorult az esti fináléból. Sokszor fájó ez a szabály, de sajnos szükség van rá (különben nézhetnénk a csupa franciákból álló gyorsúszó döntőket).

    A délutáni program borús idővel és vészjósló mennydörgéssel, na meg a nők 50 m-es gyorsúszó fináléjával kezdődött. Az Európa-bajnoki címet a svédek világklasszisa Therese Alshammar szerezte meg. A csodaszép úszónőt volt szerencsénk elkapni egy autogramm és közös fotó erejéig a döntők után, hihetetlenül kedves volt mindenkivel, nem véletlenül az egyik közönségkedvenc.

    A férfiak hasonló számában a francia Frederick Bousquet nyert, a svéd Nystrand és az ugyancsak francia Gilot előtt. Nőknél 50 m mellen, a bombabiztos favorit Efimova szerzett újabb bajnoki címet.

    Ennyi bemelegítés után meg is érkeztünk a nap két legfontosabb számához: a 200 m női pillangó, majd a 400 m férfi vegyes döntőjéhez. Előbbiben Hosszú Katinkáért és Jakabos Zsuért szoríthatunk, akik végül ezt a versenyt is a magyarok háziversenyévé alakították. Bár Zsu egészen 150 m-ig vezetett, Katka az utolsó métereken lehajrázta. A bajai lány ezzel a harmadik aranyérmét és a magyar csapat legeredményesebb tagjának titulusát is megszerezte. Zsunak is van már érme erről az EB-ről: 400 m vegyesen (ugyancsak Katka mögött) bronzérmet szerzett.

    Az eszeveszetten tomboló közönségnek (szerény személyem már a székre felállva) éppen csak egy eredményhirdetésnyi ideje volt szusszanni egy kicsit, és erőt gyűjteni még egy nagy ordításhoz és szurkoláshoz: elérkeztünk a 400 m férfi vegyes döntőjéhez. Ismételten két magyar a medencében: Cseh László és Verrasztó Dávid a két legjobb idővel nyerte a délelőtti előfutamokat. Épp felkonferálták a versenyszámot, amikor elkezdett csöpögni, de az időjárás hamar meggondolta magát és minden olyan irányú tervével felhagyott, hogy elrontsa a magyar örömöt. Cseh László tehát a négyes pályán, és megint nem hagyott kérdést. A tőle megszokott magabiztossággal 2004, 2006 és 2008 után negyedszerre is elhódította a szám bajnoki címét. Verrasztó Dávid a pillangó után még csak hetedikként, de a hát után már harmadikként fordult, és végül Lacit követve egészen az ezüstéremig hajtott. Gratulálunk Dávidnak is a nagyszerű úszáshoz, bevallom én kicsit kétkedő voltam, hogy sikerül-e a döntőben is olyan jól odatenni magát, mint reggel. Ugyanakkor a remek úszás mellett sajnos Dávid nem sok szimpatikus jellemvonást mutatott...

    A lényeg tehát a tökéletes magyar öröm: két magyar kettősgyőzelem a zárónapon. Ötödször és hatodszor is meghallgathattuk a himnuszt ezen a héten és utolsó alkalommal végre nem csak hallgatott, hanem énekelt is a közönség (mindig így kellene!).

    A 400 vegyest övező hangorkán után szinte fülsértő volt a csend a nők 400 m gyorsúszásának fináléja alatt, ahol nem volt magyar résztvevő. Ebből is látszott, hogy ezen a napon, szinte kizárólag a hazaiak töltötték meg a lelátókat. A bajnokság utolsó egyéni döntője a brit Rebecca Adlington feltámadását hozta. A hét során nem túl sokat mutató olimpiai bajnok végig szépen tartotta magát és az utolsó száz méteren lehajrázta az addig vezető francia Etienne-t.

    A két vegyesváltó szolgált a margitszigeti versenysorozat fináléjaként: nőknél sajnos a magyar csapat 9. helyen éppen kiszorult a fináléból, de a fiúk viszont 8. helyen éppen bejutottak. A hölgyek versenyében az orosz váltó csapott elsőként célba, de őket később diszkvalifikálták: a mellúszó klasszis, Efimova korai rajtjáért. Az aranyat így a britek örökölték meg tőlük.

    A férfiaknál a legnagyobb esélyes, francia váltó hozta a kötelezőt az oroszok és hollandok előtt. Itt is borzolta kizárás a kedélyeket: a németek negyedik embere váltott túl hamar, így a Szilágyi Ádám, Gyurta Dániel, Hős Péter és Kozma Dominik által alkotott kvartett a hetedik helyen zárt.

    Az utolsó eredményhirdetés után még köszöntötték a legeredményesebb csapatot, Franciaországot. A magyarok összesen 6 aranyat, 4 ezüstöt és 3 bronzérmet szereztek és ezzel negyedik helyen végeztek az összesítésben. A két legeredményesebb magyar Hosszú Katinka (3 arany, 1 ezüst) és Cseh László lett (2 arany).

    Miközben a lelátók lassan kiürültek, a magyar csapat visszatért egy nagy közös fotózás erejéig, majd odajöttek hozzánk, a korláton lógó megmaradt szurkolókhoz és végigpacsiztak mindenkivel. Hatalmas gesztus volt ez, köszönjük. Ahogy köszönjük ezt a fantasztikus hetet és a felejthetetlen élményeket is!

    Szólj hozzá!

    Címkék: eb 2010 magyar csapat csehlászló hosszukatinka budapest2010 jakaboszsuzsanna verrasztódávid

    2010. augusztus 15. - Eredmények

    2010.08.16. 19:20 :: menjus

    50 m női gyors
    1. Therese Alshammar (svéd) 24.45
    2. Hinkelien Schreuder (holland) 24.66
    3. Francesca Halsall (brit) 24.67
    4. Dorothea Brandt (német) 24.71
    5. Aliaksandra Herasimenia (fehérorosz) 24.82
    6. Jeanette Ottesen (dán) 24.96
    7. Triin Aljand (észt) 25.38
    8. Oxana Serikova (ukrán) 25.44
     
     
    50 m férfi gyors
    1. Frederick Bousquet (francia) 21.49
    2. Stefan Nystrand (svéd) 21.69
    3. Fabien Gilot (francia) 21.76
    4. Andrey Grechin (orosz) 22.09
    5. Luca Dotto (olasz) 22.14
    6. Steffen Deibler (német) 22.24
    7. Marco Orsi (olasz) 22.26
    8. Simon Burnett (brit) 22.38
     
     
    50 m női mell
    1. Yuliya Efimova (orosz) 30.29
    2. Kate Haywood (brit) 31.12
    3. Jennie Johansson (svéd) 31.24
    4. Moniek Nijhuis (holland) 31.41
    5. Kim Janssens (belgium) 31.74
    6. Caroline Ruhnau (német) 31.84
    7. Valentina Artemyeva (orosz) 31.93
    8. Rebecca Ejdervik (svéd) 32.18
     
     
    200 m női pillangó
    1. Hosszú Katinka 2:06.71
    2. Jakabos Zsuzsanna 2:07.06
    3. Ellen Gandy (brit) 2:07.54
    4. Mireia Garcia Belmonte (spanyol) 2:08.30
    5. Aurore Mongel (francia) 2:08.87
    6. franziska Hentke (német) 2:09.01
    7. Caterina Giacchetti (olasz) 2:09.28
    8. Anja Klinar (szlovén) 2:09.44
     
     
    400 m férfi vegyes
    1. Cseh László (magyar) 4:10.95
    2. Verrasztó Dávid (magyar) 4:12.96
    3. Gal Nevo (izraeli) 4:15.10
    4. Luca Marin (olasz) 4:15.47
    5. Yannick Lebherz (német) 4:15.72
    6. Alexander Tikhonov (orosz) 4:17.36
    7. Carlos Gomis Vives (spanyol) 4:18.27
    8. Ioannis Drymonakos (görög) 4:18.35
     
     
    400 m női gyors
    1. Rebecca Adlington (brit) 4:04.55
    2. Ophelie Cyriell Etienne (francia) 4:05.40
    3. Lotte Friis (dán) 4:07.10
    4. Camelia Alina Potec (román) 4:07.81
    5. Joanne Jackson (brit) 4:09.14
    6. Coralie Balmy (francia ) 4:09.72
    7. Erika Garcia Villaecija (spanyol) 4:09.73
    8. Patricia Ortega Castro (spanyol) 4:10.11
     
     
    4x100 m női vegyesváltó
    1. Nagy-Britannia 3:59.72
    2. Svédország 4:01.18
    3. Németország 4:03.22
    4. Dánia 4:04.81
    5. Olaszország 4:05.53
    6. Franciaország 4:06.76
    7. Belgium 4:09.33
    Oroszország - DSQ
     
     
    4x100 m férfi vegyesváltó
    1. Franciaország 3:31.32
    2. Oroszország 3:33.29
    3. Hollandia 3:33.99
    4. Nagy-Britannia 3:35.74
    5. Olaszország 3:36.61
    6. Lengyelország 3:38.57
    7. Magyarország 3:38.73
    (Szilágyi Ádám, Gyurta Dániel, Hős Péter, Kozma Dominik)
    Németország - DSQ
     

    Szólj hozzá!

    Címkék: eredmények eb 2010 budapest2010

    Egy újabb bronzzal gazdagodott az éremkollekció

    2010.08.16. 19:02 :: menjus

    A margitszigeti EB 6. napja

    Az EB utolsó két napját nem a tv elől, hanem élőben sikerült végigszurkolnom, ezért a kicsit megkésett, de néhol személyes élményekkel is megtűzdelt beszámoló.
    Az utolsó előtti nap programja egy maratoni számmal, a hölgyek 1500 m-es gyorsúszó versenyével kezdődött. A 800 m-en is győztes dán Lotte Friis esélyt sem adott a többieknek, rajt-cél győzelmet aratott a hosszabbik távon is, megelőzve az ír Murphyt és a spanyol Villaecija-t.

    A maratoni szám után sprintszám, méghozzá a nők 50 m-es mellúszásának középdöntője magyar résztvevővel. Kovács Krisztina összesítésben a 16. helyen végzett, az élen pedig magabiztos fölénnyel az orosz Yuliya Efimova. Tovább fokozva az orosz sikereket 100 m pillangón Evgeny Korostyshkin lett Európa-bajnok, méghozzá bajnoki csúccsal.

    Ezek után érkeztünk a nap legjobban várt döntőjéhez, a 200 m női gyorshoz, ahol a két aranylányunk, Mutina Ági és Verrasztó Evelyn is rajtkőre állt. Nemcsak miattuk volt nagy élmény ez a döntő, hanem azért is mert mögöttünk lelkes olaszok éltették kedvencüket, a szám olimpia és világbajnokát, Federica Pellegrinit. Fede magabiztosan szállította nekik az aranyat, Mutina Ági pedig nagy csatában nekünk a bronzérmet.

    A férfiak 50m-es gyorsúszásának középdöntőjében Takács Krisztián holtversenyben szerezte meg a 8. helyet, vagyis a program után még egy szétúszás is várt rá - akárcsak egy éve a világbajnokságon. Nem volt ott egyébként középdöntőkben Alain Bernard, mivel az előfutamok során csak a 3. legjobb franciaként végzett.

    A nők 50m-es hátúszásának döntője fehérorosz győzelmet hozott, Aliaksandra Herasimenia nyakába került az arany, míg a férfiak 200 m-es hátúszásában Donets révén újabb orosz arany született. Kedvenc osztrákunknak, Markus Rogannak ismételten egy ezüst jutott, lassan tényleg rászolgál az örök második jelzőre.

    A 200 m pillangó középdöntői alatt újra tombolhatott a magyar szurkolótábor, Hosszú Katinka az 1., Jakabos Zsu pedig a 3. helyen jutott a döntőbe. A lányok szereplése már előrevetítette, hogy a vártnál is szebb lehet majd a zárónap.

    Az 50 m férfi mell során a mögöttem ülő olaszokon volt a sor az ünneplésben, Fabio Scozzoli lett az Európa-bajnok, Agache és Stekelenburg előtt. A 4x200 m-es férfi gyorsváltóban pedig az oroszok bizonyultak verhetetlennek és így azon a délutánon harmadszorra is meghallgathattuk a himnuszukat.

    Zárásként Takács Krisztiánnak kellett még egyszer medencébe ugrani, hogy megküzdjön a másnapi finálé utolsó kiadó helyéért Steffen Deiblerrel. Krisztiánnak pechje van ezekkel a szétúszásokkal, ha középdöntőben ússza ezt az időt (22.12) simán továbbjut, de most alulmaradt a némettel szemben, így a vasárnapi döntő sajnos nélküle került megrendezésre.

    Szólj hozzá!

    Címkék: eb 2010 verrasztóevelyn mutinaágnes hosszukatinka budapest2010 jakaboszsuzsanna

    2010. augusztus 14. - Eredmények

    2010.08.16. 19:00 :: menjus

    1500 m női gyors
    1. Lotte Friis (dán) 15:59.13
    2. Grainne Murphy (ír) 16:02.29
    3. Erika Garcia Villaecija (spanyol) 16:05.08
    4. Camelia Alina Potex (román) 16:17.67
    5. Marianna Lymperta (görög) 16:20.19
    6. Nina Dittrich (osztrák) 16:23.63
    7. Tjasa Oder (szlovén) 16:23.70
    8. Isabelle Haerle (német) 16:24.45

     

    100 m férfi pillangó
    1. Evgeny Korotyshkin (orosz) 51.73
    2. Joeri Verlinden (holland) 51.82
    3. Konrad Czerniak (lengyel) 52.16
    4. Lars Froelander (svéd) 52.24
    5. Nikolay Skvortsov (orosz) 52.25
    6. Pawel Korzeniowski (lengyel) 52.38
    7. Peter Mankoc (szlovén) 52.39
    8. Antony James (brit) 52.67

    200 m női gyors
    1. Federica Pellegrini (olasz) 1:55.45
    2. Silke Lippok (német) 1:56.98
    3. Mutina Ágnes (magyar) 1:57.12
    4. Camille Muffat (francia) 1:57.58
    5. Verrasztó Evelyn (magyar) 1:57.90
    6. Patricia Castro Ortega (spanyol) 1:58.29
    7. Femke Heemskerk (holland) 1:58.46
    8. Coralie Balmy (francia) 1:58.78

    50 m női hát
    1. Aliaksandra Herasimenia (fehérorosz) 27.64
    2. Daniela Samulski (német) 27.99
    3. Mercedes Peris Minguet (spanyol) 28.01
    4. Hinkelien Schreuder (holland) 28.36
    5. Theodora Drakou (görög) 28.61
    6. Ingvild Snildal(norvég) 28.69
    7. Alina Vats (ukrán) 28.73
    8. Elena Gemo (olasz) 28.81

    200 m férfi hát
    1. Stanislav Donets (orosz) 1:57.18
    2. Markus Rogan (osztrák) 1:57.31
    3. Benjamin stasiulis (francia) 1:57.37
    4. Radoslaw Kaweczki (lengyel) 1:57.45
    5. Sebastiano Ranfagni (olasz) 1:58.40
    6. Nick Driebergen (holland) 1:58.59
    7. Yannick Lebherz (német) 1:58.87
    8. Eric Ress (francia) 2:00.05

    50 m férfi mell
    1. Fabio Scozzoli (olasz) 27.38
    2. Dragos Agache (román) 27.47
    3. Lennart Stekelenburg (holland) 27.51
    4. Alexander Dale Oen (norvég) 27.55
    5. Robin Van Aggele (holland) 27.66
    6. Emil Tahirovic (szlovén) 27.76
    7. Damir Dugonjic (szlovén) 27.80
    8. Barry Murphy (ír) 27.99

    4x200 m férfi gyorsváltó
    1. Oroszország 7:06.71
    2. Németország 7:08.13
    3. Franciaország 7:09.70
    4. Nagy-Britannia 7:11.00
    5. Olaszország 7:14.50
    6. Hollandia 7:16.87
    7. Belgium 7:19.96
    8. Lengyelország 7:22.71

    Szólj hozzá!

    Címkék: eredmények eb 2010 budapest2010

    süti beállítások módosítása